DOSTIHY A SÁZKY ORIGINÁL

Výprodej
Neohodnoceno
499 Kč –40 %
7e7d94fc50aedf2b89b7eeafddaa934e 1600
499 Kč –40 % 299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
9.6.2023

Klasická stolní společenská hra, je určena především starším dětem a dospělým hráčům, počet hráčů od 2-6, každý hráč je majitelem stáje, cílem hry je co nejlépe investovat svěřené prostředky do koní a dostihů tak, aby stáj získala co nejvíce výher, vítězem se stává ten, kdo nejlépe odhadne situaci a zůstane jako poslední ve hře, obsah: 1 herní plán, 260 bankovek, 55 karet, 87 žetonů, 6 figurek, 1 hrací kostka, 1 návod, rozměry (š x v x h): 357 x 357 x 55 mm, vhodné pro děti od 10 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Desková hra Dostihy a sázky patří ke stálicím českých domácností na poli stolních her už několik desetiletí. Když Ladislav Mareš v roce 1983 vymýšlel její základní principy a mechaniky, asi netušil, že se jeho výtvor stane tak populárním a že se světem koňských dostihů nechají okouzlit celé generace hráčů. 

Dostihy a sázky vznikly na objednávku

Představme si Československo osmdesátých let. Komunistická garnitura se snaží napodobit úspěch západní ekonomiky, ale zároveň nechce připustit ani náznak kapitalismu. V zahraničí se rozjížděl boom deskových her a jednou z nejpopulárnějších byly nesmrtelné Monopoly, (které mimochodem vznikly v USA jako učební pomůcka demonstrující, jak nemůže fungovat tržní ekonomika). V Čechách už se podařilo napodobit těžší věci (jako například „česká Coca-Cola“ pod značkou Kofola), takže mnohem složitější otázkou bylo, jak simulovat kapitalismus tak, aby to ze hry nešlo poznat na první pohled. Autor Ladislav Mareš zvolil tématiku dostihů, což se ukázalo jako skvělé rozhodnutí.

 

Dlouhá tradice

Hra Dostihy a sázky je na trhu již od roku 1984. Od svého uvedení se prodala již ve více než dvou milionech exemplářů a jedná se tak o jednu z nejoblíbenějších deskových her na českém a slovenském trhu.
Princip hry
Každý z hráčů se stává zástupcem dostihového týmu, který se snaží nakupovat ty nejlepší koně, aby s nimi pak mohl začít vyhrávat dostihy. Zároveň je možné nakupovat služby spojené s dostihovým sportem a následně je pro zvýšení zisků pronajímat ostatním hráčům.

Zvraty způsobené náhodou

Ve hře je 14 herních karet Náhoda. Při vstupu na takto označená pole si z nich hráči vytahují a dostávají se tak do nečekaných situací. Některé mohou být příznivé, jiné situaci výrazně komplikují.

Jde převážně o peníze

Na začátku hry hráči získávají úvodní vklad. Následně nakupují koně a platí za služby a naopak vydělávají na tom, že poskytují služby ostatním hráčům a ti si prohlížejí jejich koně a sázejí na dostihy. Další zisky nebo výdaje mohou plynout z jedné ze čtrnácti karet Finance.